AKTUALE

Këto ngjarje do të ndodhin sot në Kosovë

Në Kosovë sot do të mbahen disa ngjarje ditore. Komisioni Qeveritar për Njohjen dhe Verifikimin e Statusit të Personave të Dhunuar gjatë luftës mban takim...

Bëhen 20 vite nga përfundimi i Konferencës së Rambujesë

Janë bërë 20 vite nga përfundimi i Konferencës së paqes për Kosovën. 20 vite më parë në Parisit, përfundoi Konferenca ndërkombëtare e paqes kushtuar Kosovës,...

SPORT

Përplasja Inter – Icardi, Moratta ka një lajm të rëndësishëm për...

Beppe Marotta ka folur rreth sulmuesit të Interit, Maurio Icardit. Ai ka thënë se drejtuesit e Interit nuk e kanë ndëshkuar sulmuesin argjentinas. “Unë...

Belgjika e ftonJanuzajn, kështu i përgjigjet ai

Belgjika i ka bërë ftesë Adnan Januzajt për dy ndeshjet e para kualifikuese ‘Euro 2020’. Talenti shqiptar i Real Sociedadit ka publikuar një foto...

Lajm katastrofal për Xherdan Shaqirin

Xherdan Shaqiri është lenduar. Xherdan Shaqiri do të mungojë në ndeshjet e para të Zvicrës në kualifikueset për “Euro 2020”. Lajmin e ka bërë të ditur...

Kulturë

OP-ED'

Rozë

Qyteti

TEKNOLOGJI

Shoqëri