Dita e Diasporës: Manifestimi kryesor mbahet në Prekaz

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike me rastin e Ditës së Diasporës organizon manifestimin qendror në Prekaz. Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi...

Testament i paautorizuar i Bekim Lumit për Republikën e Gangsterëve

Disa tentime për ta shpjeguar Bekim Lumin, dhe një testament i pautorizuar nga “shfaqja e tij e ëndërrave” siç e quante ai, një nga...
video

Bekim Lumi – regjisori më inovativ dhe më avangard i teatrit...

E hëna e 30 korrikut do të mbahet mend gjatë nga artdashësit. Sot u shua një nga regjisorët më të mirë kosovarë, Bekim Lumi. Kalimi...

Rona Nishliu: Ti je i përjetshëm Bekë

Këngëtarja Rona Nishliu është prekur shumë nga vdekja e regjisorit të njohur kosovar, Bekim Lumi. Nishliu përmes një statusi në Facebook e ka kujtuar Lumin,...