Haradinaj mbledh kabinetin qeveritar

Sot do të mbahet mbledhja e rregullt e Qeverisë së Kosovës. Mbledhja do të fillojë nga ora 12:00 dhe do të drejtohet nga kryeministri...

Punësimet partiake, kështu i arsyeton Isufi i AAK-së

Ahmet Isufi këtë çështje e quan propagandë kundër qeverisë së udhëhequr nga Ramush Haradinaj. Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ahmeti Isufi ka folur...

Avionët Boeing 737, gjenden ngjashmëri në dy aksidentet ajrore

Përplasja e javës së kaluar e një Boeing 737 Max ishte katastrofa e dytë që përfshinte llojin e njëjtë të avionit brenda pesë muajsh. Autoriteti...

Gashi: Dëshira e SBASHK-ut ishte që vendimi për zëvendësimin e orëve...

Këshilltari politik i Ministrit të Arsimit, Valmir Gashi ka thënë se Ligji i grevave nuk thotë se kompensimi i orëve është i ndaluar. Duke ia...